Przywróć system klimatyzacji do maksymalnej wydajności

poniedziałek 20 września, 2021 |
Przywróć system klimatyzacji do maksymalnej wydajności

Czy niedawno kupiłeś klimatyzator lub planujesz zakup klimatyzatora ? Po zainstalowaniu systemu przez specjalistę możesz się wygodnie odprężyć i cieszyć przyjemnie schłodzonym powietrzem w pomieszczeniu. Nie zapominaj jednak, że system klimatyzacji musi być regularnie serwisowany, aby działał jak najlepiej i mógł działać prawidłowo przez wiele lat. Tutaj dowiesz się, jak często musisz serwisować swoje urządzenia, co dokładnie sprawdzi profesjonalista i jakie koszty możesz ponieść.

Zapomniałeś konserwacji? Dlaczego konserwacja i czyszczenie są ważne!

Zarówno w sektorze komercyjnym, jak i prywatnym systemy klimatyzacyjne muszą być regularnie serwisowane. W handlu jest to nawet przewidziane przez prawo w rozporządzeniu w sprawie czynników chłodniczych. Ciągła eksploatacja systemu klimatyzacji, na przykład w biurach lub sklepach detalicznych , w naturalny sposób prowadzi do zanieczyszczenia i zużycia szybciej niż w przypadku użytku prywatnego. Niemniej jednak w domowych klimatyzatorach istnieją również źródła brudu, które mogą zatkać system. Filtry powietrza w jednostkach wewnętrznych są szczególnie obciążone w pomieszczeniach takich jak kuchnia lub gdy ludzie palą w pomieszczeniu.

5 dobrych powodów, aby regularnie konserwować klimatyzator

Jeśli czekasz zbyt rzadko, w systemie klimatyzacji mogą gromadzić się zarazki i bakterie. Przy regularnym czyszczeniu powietrze w pomieszczeniu zawsze pozostaje świeże i czyste. Brudne filtry prowadzą również do pogorszenia wydajności klimatyzatora, co prowadzi do zwiększonego zużycia energii i wzrostu kosztów. Oprócz czynnika zdrowotnego regularna konserwacja przez specjalistę również przyczynia się do dłuższej żywotności systemu. Oto pięć dobrych powodów, dla których powinieneś regularnie konserwować klimatyzator.

1. Konserwacja jako kluczowy element

Myśl o pracach konserwacyjnych, godzinach pracy i innych nie zawsze jest pozytywna. Jest to jednak błędne podejście, ponieważ: Konserwacja jest kluczowym elementem zapewniającym jakość, wydajność i bezbłędne działanie systemów. Ponadto plany konserwacji zapobiegawczej zapewniają niezbędną przejrzystość kosztów, aby uniknąć nieoczekiwanych wydatków na naprawy lub pogorszenia komfortu lub jakości.

2. Zdrowie

Jeśli czekasz zbyt rzadko, w systemie klimatyzacji mogą gromadzić się zarazki i bakterie. Przy regularnym czyszczeniu powietrze w pomieszczeniu zawsze pozostaje świeże i czyste. Ponadto regularna konserwacja zmniejsza ryzyko, że systemy pozostaną niezauważone przez długi czas, a jeśli ich stan nie będzie już optymalny, wystąpią wypadki lub inne zagrożenia, opisano to na stronie https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/bielany/. Właściwie utrzymane systemy klimatyzacji i oczyszczacze powietrza zapewniają utrzymanie wartości w obszarze higieny, a tym samym optymalną jakość powietrza – czyli najczystszego powietrza!

3. Długowieczność

Wpływy zewnętrzne, takie jak kurz, wahania temperatury, wilgotność lub różne stopnie wykorzystania, z czasem pogarszają niezawodność i wydajność systemu. Ci, którzy regularnie czekają, pod koniec dnia chronią własną inwestycję, więcej o montażu na stronie https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/montaz/. Unika się wszelkich awarii, a koszty operacyjne mogą być utrzymane na tym samym poziomie przez cały cykl życia systemu – bez żadnych kosztownych szkód następczych.

4. Jakość

Każdy, kto ma serwisowane systemy  w ramach umowy serwisowej, stawia na jakość, opartą na wieloletnim doświadczeniu i gwarantowanym wykorzystaniu prawdziwych specjalistów. Jeśli chodzi o technologię (używane są tylko części sprawdzone przez), a także obowiązujące normy i przepisy, zawsze jesteś na bieżąco.

5. Pobór mocy

Brudne filtry prowadzą do pogorszenia wydajności klimatyzatora, co prowadzi do zwiększonego zużycia energii i wzrostu kosztów. Tylko ci, którzy regularnie serwisują i sprawdzają swoje systemy, mogą zapewnić dostęp do wszystkich usług po kosztach energii elektrycznej, które odpowiadają ich własnym wymaganiom.

Jak często muszę serwisować klimatyzator?

Zalecamy serwisowanie klimatyzatora przynajmniej raz w roku. W obszarach o szczególnie wysokich wymaganiach higienicznych, takich jak gabinety lekarskie lub pomieszczenia o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza, należy rozważyć krótsze odstępy między konserwacjami. Najlepszy czas na serwisowanie klimatyzatorów to wiosna, zanim nadejdzie pierwsza duża fala upałów. W ten sposób możesz z wyprzedzeniem usunąć wszelkie usterki i zapobiec awariom w godzinach szczytu.

Profesjonalna kontrola – co sprawdzane?
W zależności od prac konserwacyjnych można sprawdzić różne obszary. Z reguły jednak w serwisie klimatyzacji wykonywane są następujące prace:

Uzupełnianie lub wymiana czynnika chłodniczego
Test szczelności
Test funkcjonalny
czyszczenie i dezynfekcja
Wymiana filtra
Wymiana części zużywających się
Wpis do księgi testowej
W przypadku klimatyzatorów z funkcją samooczyszczania można nawet regularnie opróżniać pojemnik zbiorczy samodzielnie. Przefiltrowany pył jest zbierany przez funkcję samooczyszczania. Wyświetlacz pokazuje, kiedy pojemnik jest pełny i można go łatwo opróżnić za pomocą domowego odkurzacza. Chociaż nie zastępuje to regularnej konserwacji urządzenia, zapobiega silnemu zabrudzeniu i zmniejsza wydajność chłodzenia systemu. Gwarantuje to, że powietrze jest stale świeże, a koszty eksploatacji i konserwacji pozostają do opanowania.