Proste wskazówki dotyczące pakowania garażu

czwartek 12 sierpnia, 2021 |
Proste wskazówki dotyczące pakowania garażu

Kuchnia ma złą reputację za to, że jest najtrudniejszym miejscem w twoim domu do spakowania, ale garaż zdecydowanie jest tam pod względem trudności. Garaż to schronienie, w którym można przechowywać wszystkie te duże i niesforne przedmioty, na które nie ma miejsca w samym domu – narzędzia do kształtowania krajobrazu i ogrodnictwa, dodatkową farbę, hantle, które kupiłeś na Boże Narodzenie, ale których nigdy nie używasz. Jest to również zwykle ostatnie miejsce, w którym można się spakować, co oznacza, że ​​zanim tam dotrzesz, jesteś po prostu gotowy wrzucić wszystko do pudełka i ruszać w drogę. Ale chociaż pakowanie garażu może nie być pierwsze na liście rzeczy do zrobienia, nadal trzeba to zrobić. Oto kilka wskazówek, jak uczynić to tak bezbolesnym, jak to tylko możliwe.

Organizuj i edytuj w dół

Podobnie jak w przypadku wszystkich pomieszczeń w domu, zastanawianie się, jak spakować garaż, zaczyna się od zastanowienia się, jak pozbyć się rzeczy. Ponieważ garaż tak często staje się magazynem śmieci, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest on wypełniony wieloma przedmiotami, których już nie chcesz lub nie potrzebujesz. To tylko kwestia przekopania się przez bałagan i uporządkowania ich.

 

Gdy zaczniesz się pakować, miej oko na rzeczy, których możesz się pozbyć i posortuj je na jeden z trzech stosów: recykling, darowizna lub śmieci. Nie pakuj po prostu wszystkiego, co widzisz, ponieważ jesteś gotowy do zrobienia i w ten sposób jest łatwiej. Pozbywanie się rzeczy teraz jest niezwykle pomocne zarówno w przypadku samego przeprowadzki tanio, jak i rozpakowania, więc poświęć trochę czasu, aby puścić rzeczy, które nie służą już celowi w twoim życiu. Jako bonus, wiele z tych przedmiotów może zostać przekazanych w formie darowizny. Wymień duże zapasy, które są w dobrym stanie na i zobacz, czy lokalna organizacja charytatywna chce je odebrać, czy podrzucić je lub innej organizacji, która może z nich skorzystać.

 

Chcesz zamienić niepotrzebne przedmioty na gotówkę? Zacznij organizować wcześnie i zorganizuj wyprzedaż garażu przed przeprowadzką . Nie tylko będziesz w stanie znaleźć nowy dom dla rzeczy, które po prostu cię obciążają (i ciężarówkę ), ale także zarobisz trochę pieniędzy, aby zrekompensować koszty przeprowadzki.

Zbierz swoje zapasy

Pakowanie garażu wymaga posiadania odpowiednich materiałów do pracy. Wiele typowych przedmiotów w garażu jest nieporęcznych i ma dziwny kształt, więc będziesz potrzebować ciężkich pudeł i wielu ruchomych koców (oraz ręczników i pościeli – patrz poniżej), aby wszystko było bezpieczne. Plastikowe pojemniki ruchome są idealne do pakowania garażu, ponieważ są niezwykle wytrzymałe, ofertęmożna sprawdzić na stronie https://transport-polska.pl/transport-wroclaw/. Pudełka kartonowe też się sprawdzą, tylko upewnij się, że są w dobrym stanie i uważaj na ich przepakowywanie. Ponadto będziesz potrzebować folii plastikowej, dużej ilości taśmy do pakowania (przyda się podwójne lub potrójne zaklejenie ciężkich pudeł) i papier do pakowania.

Zachowaj ręczniki i pościel

Podczas wewnętrznego procesu pakowania odłóż na bok stare ręczniki i pościel, które nie przeszkadzają ci się trochę zabrudzić. Są idealne do owijania niektórych trudniejszych do zabezpieczenia elementów garażowych, takich jak sekatory i kielnie. Nie używaj codziennej pościeli, ponieważ na pewno się trochę zabrudzą (chociaż, oczywiście, szybkie przetarcie przez pranie sprawi, że wszystkie ręczniki lub pościel, których używasz, będą jak nowe).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Artykuły z garażu mogą stanowić interesujące wyzwanie, jeśli chodzi o pakowanie, dlatego ważne jest, aby zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo podczas przygotowywania ich do wysyłki. Oznacza to oddzielenie narzędzi od ich przewodów zasilających, baterii i przystawek i przechowywanie ich w walizkach, w których zostały dostarczone, lub w innym przeznaczonym do tego pojemniku. Upewnij się, że spuszczasz olej lub gaz z narzędzi, które ich używają, w tym z kosiarki. Owiń narzędzia o ostrych krawędziach w papier do pakowania, folię i stary ręcznik, aby uzyskać dodatkową ochronę, a następnie zapakuj podobne przedmioty. Wypełnij przestrzeń między zapakowanymi przedmiotami watowanym papierem do pakowania lub mniejszymi ręcznikami lub pościelą, aby zmniejszyć ryzyko pomieszania rzeczy. Upewnij się, że wszystkie śruby, gwoździe i inne drobne części są również trzymane razem. Jeśli nie są już we własnym przypadku, użyj plastikowych lub papierowych torebek.

Pamiętaj, czego nie możesz spakować na ciężarówkę

Są pewne rzeczy, których nie wolno przewozić w ciężarówkach, a wiele z nich znajduje się w twoim garażu. Pakując garaż, pamiętaj, aby odłożyć następujące przedmioty do osobnego transportu we własnym samochodzie:

– Farby i rozcieńczalniki do farb

– Puszki aerozolowe

– Zbiorniki na propan

– Pestycydy i herbicydy

– Akumulatory samochodowe

– Chemikalia basenowe

– Wybielacze w płynie – Rozpuszczalniki do czyszczenia

 

Przejdź na naszą stronę z przenoszeniem towarów niedozwolonych, aby uzyskać pełną listę przedmiotów, których nie można umieścić na ciężarówce.

 

Wyczyść, a następnie spakuj

Nie musisz całkowicie szorować każdego elementu w garażu przed zapakowaniem, ale miej pod ręką wilgotny ręcznik do wycierania pajęczyn i brudu przed przygotowaniem każdego przedmiotu do transportu. Jasne, że to jeden dodatkowy krok, ale wystarczy nawet szybkie czyszczenie i będziesz zadowolony, że to zrobiłeś, gdy nie rozpakowujesz mnóstwa brudnych rzeczy w swoim nowym domu.

 

Grupuj podobne przedmioty razem

Aby zachować jak największą organizację podczas pakowania garażu (i znacznie ułatwić etap rozpakowywania), połącz przedmioty o podobnej wielkości i kształcie. Zbierz razem długie przedmioty, takie jak grabie, miotły i łopaty, i zwiń je w ruchomy koc. Ustawiaj krzesła tarasowe w stos (najpierw usuń poduszki i zapakuj je osobno do osobnego kosza), pakuj razem małe elementy wyposażenia itp. Oprócz zaoszczędzenia czasu na etapie rozpakowywania, ułatwi to również ułożenie przedmiotów w ruchu samochód ciężarowy.

 

Pakowanie rowerów

Przez większość czasu prawdopodobnie będziesz w stanie umieścić swoje rowery bezpośrednio na ciężarówce, tak jak są. Ale jeśli się o nie martwisz, zawsze możesz kupić wyznaczone pudełko na rower lub torbę do bezpiecznego transportu. Nie są one jednak tanie, więc kup je tylko, jeśli planujesz użyć go ponownie do innych rodzajów podróży rowerowych – na przykład, jeśli planujesz zabrać rower ze sobą.

 

Oznacz swoje pudełka

Przedmioty w twoim garażu są tam nie bez powodu. Aby upewnić się, że nie wylądują w środku po przybyciu do nowego miejsca, wyraźnie oznacz je jako „GARAŻ”. Należy również zwrócić uwagę, czy w środku nie znajdują się żadne niebezpieczne materiały, szczególnie te, których nie można przewozić na poruszającej się ciężarówce. Nie chcesz ryzykować, że coś niebezpiecznego zawinie się na skrzyni ciężarówki.

 

Oddziel najważniejsze rzeczy

Niektóre przedmioty w garażu mogą być potrzebne od razu po przeprowadzce. Zapakuj pudełko (lub pudła, w zależności od tego, czy przedmioty mogą być zapakowane razem) z wyraźnie oznaczonymi niezbędnymi rzeczami, abyś dokładnie wiedział, gdzie szukać, gdy potrzebujesz młotka lub wiertarki.

 

Pakowanie garażu może nie być zabawne, ale w rzeczywistości jest łatwiejsze niż myślisz. Kiedy już zorientujesz się, jak poradzisz sobie z masą i wagą znajdujących się tam przedmiotów, tak naprawdę to tylko kwestia uzyskania odpowiednich materiałów eksploatacyjnych i zapakowania wszystkiego elegancko i bezpiecznie. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby uprościć proces, a jeśli naprawdę się tym martwisz, zadzwoń do firmy przeprowadzkowej i zapytaj, czy pakowanie w garażu jest usługą, którą oferuje.