Najlepsze praktyki dotyczące dezynfekcji sprzętu biurowego

poniedziałek 12 lipca, 2021 |

Niezależnie od tego, jaki masz harmonogram, najprawdopodobniej spędzasz dużo czasu w swoim miejscu pracy podczas typowego tygodnia pracy. Większość z nas nie myśli o liczbie zarazków, które możemy pozostawić w tym środowisku. Wraz z rozprzestrzenianiem się nowej choroby koronawirusowej (COVID-19) na całym świecie, ludzie bardziej niż kiedykolwiek martwią się o zachowanie wolności od zarazków, a jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest utrzymanie czystości w naszym miejscu pracy. Utrzymanie przestrzeni biurowej i sprzętu w czystości to Twoja pierwsza linia obrony przed zarazkami i innymi szkodliwymi bytami. Oto kilka najlepszych praktyk dotyczących dezynfekcji biura i utrzymania go w czystości.

Stale dezynfekuj sprzęt biurowy

Od telefonu biurowego, przez cyfrową tablicę, po drukarkę wielofunkcyjną, stale dotykasz określonych obszarów w miejscu pracy. Aby zachować zdrowie siebie i współpracowników, musisz często dezynfekować te przedmioty. Wyrób sobie nawyk regularnej dezynfekcji obszarów, których dotykasz rękoma lub ustami.

Przecieraj często i na koniec dnia

Pocieraj dłonie chusteczkami nasączonymi alkoholem i środkiem dezynfekującym oraz wycieraj powierzchnie i elementy urządzeń biurowych po każdym użyciu. Nie spryskuj urządzeń chemikaliami na bazie amoniaku. Najlepszym sposobem czyszczenia ekranów urządzenia wielofunkcyjnego jest najpierw wyłączenie urządzenia, zwilżenie ściereczki z mikrofibry mieszaniną 70% alkoholu izopropylowego i 30% wody (nie spryskiwać). Dodatkowo, przed wyjściem w nocy i wyjściem na cały dzień, znajdź czas na przetarcie elementów, takich jak telefon, mysz i klawiatura urządzenia wielofunkcyjnego, chusteczkami dezynfekującymi, aby zarazki nie osiedliły się w nocy i możesz rozpocząć następny dzień bez zarazków bez konieczności odkażania biura z samego rana. Ponadto po każdym użyciu regularnie wycieraj wspólne przestrzenie, takie jak kuchnie i sale konferencyjne, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazków. Kliknij tutaj, aby uzyskać bardziej szczegółowy opis zalecanych protokołów czyszczenia. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://koronawirusozonowanie.pl.

Wyczyść klawiaturę

Klawiatura komputera może przez dłuższy czas zawierać wiele zarazków, ponieważ jest trudniejsza do czyszczenia, co czyni ją szczególnie nieprzyjaznym środowiskiem. W przeciwieństwie do innych urządzeń biurowych najlepszym sposobem na utrzymanie klawiatury w czystości nie są chusteczki, ale kombinacja elementów, takich jak puszkowane powietrze i guma do czyszczenia. Puszkowane powietrze może pomóc usunąć zanieczyszczenia, takie jak okruchy jedzenia, z wnętrza klawiatury, podobnie jak dmuchawa do liści. Guma czyszcząca to klej żelatynowy przeznaczony do usuwania kurzu i brudu z klawiatury. Skutecznym sposobem jest ozonowanie Warszawa.

Korzystaj z aplikacji mobilnych, gdy jest to możliwe

Wraz ze wzrostem liczby aplikacji mobilnych dostęp do wielu drukarek, kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych można teraz uzyskać za pośrednictwem smartfona, a nie samego urządzenia. Możesz przesyłać, drukować i skanować dokumenty i zdjęcia za pomocą tych urządzeń za pośrednictwem aplikacji na telefonie. Eliminuje to potrzebę wielokrotnego dotykania przez pracowników urządzeń technologii biurowej, pomagając w ten sposób eliminować zarazki na tych podstawowych elementach wyposażenia. .

Chociaż higiena i warunki sanitarne w miejscu pracy są zawsze dobrym pomysłem, w takich czasach jak ta jest dla nas ważniejsze niż kiedykolwiek, aby poświęcić czas na dbanie o bezpieczeństwo swoje i naszych współpracowników.