Jak zainstalować sufit podwieszany – 5 prostych kroków i 1 duży błąd

środa 28 kwietnia, 2021 |
Jak zainstalować sufit podwieszany – 5 prostych kroków i 1 duży błąd

Gdybyś zapytał mnie rok temu, czy kiedykolwiek napisałbym artykuł zatytułowany „Jak zainstalować podwieszany sufit”, spojrzałbym na ciebie, jakbyś miał trzy głowy. A jednak jestem tutaj. A raczej oto jesteśmy .

Wymyśliłem, jak zainstalować podwieszany sufit w mojej piwnicy
Nauczyłem się, jak zainstalować sufit podwieszany i oto wynik. Z radości łzę z radości za każdym razem, gdy schodzę do piwnicy. Piszę ten artykuł, aby pokazać, jak to zrobić.

Domyślam się, że jesteś tutaj z tego samego powodu, z którego przez kilka dni szukałem w Google rok temu. Chcesz wiedzieć, czy możesz samodzielnie zainstalować podwieszany sufit w piwnicy.

Krótka odpowiedź brzmi: tak! Tak, możesz i nie jest to takie trudne. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, robiąc to sam, JEŚLI nie popełnisz niektórych z tych kluczowych błędów.

Jeśli jesteś tutaj, ponieważ nadal próbujesz zdecydować, czy wybrać sufit podwieszany nad sufitem z płyt kartonowo-gipsowych do swojej piwnicy , przeczytaj obie strony debaty tutaj na stronie. Oto artykuł Jasona, który zdecydowanie przeciwstawia się sufitom podwieszanym . A oto mój argument ZA wyborem sufitu podwieszanego (okażmy trochę szacunku).

Teraz przejdźmy do mięsa i ziemniaków, jak zainstalować podwieszany sufit.

podwieszany sufit podwieszany

NARZĘDZIA I MATERIAŁY DO ​​MONTAŻU SUFITÓW PODWIESZANYCH

Kanał L: Metalowy kanał, który ma kształt litery L. Najpierw należy go zainstalować na całym obwodzie ściany, kilka cali poniżej sufitu (stąd „spadek” sufitu podwieszanego). W razie potrzeby firma https://dekodps.pl/ bez problemu zainstaluje nam sufit.

podwieszany sufit główny tKanał T: Kanał metalowy, który ma kształt … tak, zgadłeś, T! Biegną prostopadle do legarów podłogowych.

4-stopowy krzyż T: Są jak mini T-Channel, które biegną równolegle do twoich legarów podłogowych i są mocowane do głównego T-Channel

sufit podwieszany krzyż T2-metrowy krzyż T: Jeśli kupujesz płytki 4’x2 ’, nie są one potrzebne. Jeśli wybierasz płytki 2’x2 ’, są one potrzebne i biegnij między 4-stopowymi krzyżami T.

Podwieszane sufity podwieszane: będą to najdroższe elementy Twojego projektu sufitu podwieszanego. Występują w wielu stylach i mogą być odporne na wilgoć i pleśń oraz oferują różne poziomy izolacji akustycznej.

Płytki sufitowe drop są montowane na płasko (płytki są równe z literami T) lub z ościeżami (płytki znajdują się nieco poniżej litery T). Osobiście uważam, że odsłonięcia zapewniają estetyczny akcent.

Wiszące oczka z drutu i drutu: Oczka są przykręcane do legarów podłogowych, a drut jest przewleczony przez oczko i otwory w głównych kanałach teowych, aby zapewnić potrzebne wsparcie wynikające z ciężaru płytek.

Nożyce do blachy : Będziesz potrzebować dobrej pary nożyc do blachy, aby wykonać wszystkie cięcia w kanałach L i T.

końcówka oczkowa

Adapter do wierteł : specjalne wiertło, do którego pasują oczka. Wart swojej niewielkiej wagi w złocie!

Kilka świeżych ostrzy do noży użytkowych: zrób sobie przysługę i zaopatrz się w ostrza użytkowe, zanim zaczniesz. Nie mogę podkreślić, jak ważne są ostre noże podczas cięcia płytek. Cięcie sufitów podwieszanych szybko je stępia, a jeśli spróbujesz ciąć płytki tępymi ostrzami, cięcia będą wyglądać niechlujnie.

JAK ZAINSTALOWAĆ SUFIT PODWIESZANY

Znalazłem świetny film, który wyjaśnia, jak zainstalować sufit podwieszany. Umieściłem go na dole tego artykułu po wykonaniu tych czynności, ale najpierw polecam przeczytanie tych kroków. Prawie 90% tego, co chciałem wiedzieć, nauczyłem się od tych gości, więc to dla niego rekwizyty! Można zobaczyć jak wyglądają sufity na stronie https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html.

Chcę tutaj podkreślić kluczowe kroki z kilkoma wskazówkami oszczędzającymi ból. Oszczędź sobie poważnych problemów i unikaj moich błędów. Przeczytaj je, a następnie obejrzyj wideo, a następnie zostaw komentarz z wszelkimi pytaniami dotyczącymi montażu sufitu podwieszanego.

Krok 1 – Zaprojektuj swoją podwieszaną siatkę sufitową

Zaczyna się od planu gry. Dosłownie zmierz i wykonaj rysunek W SKALI każdego pomieszczenia. Następnie ułóż odstępy między kafelkami i zobacz, jak to wygląda. Podobnie jak przy układaniu podłogi, chcesz mieć pewność, że zewnętrzne płytki sufitowe nie są zbyt małe. Idealnie będą równomiernie rozmieszczone na obwodzie.

W Internecie dostępnych jest kilka witryn i filmów wideo, które pokazują, jak urządzić pokój. Byłem jednak bardzo zirytowany, że każdy film w sieci zakłada, że ​​masz prosty kwadratowy pokój. Jeśli to zrobisz, masz ogromną przewagę w zastanowieniu się, jak zainstalować podwieszany sufit. Oba moje główne pokoje miały wycięcia, wystające i podsufitki. Jeśli to samo dotyczy Ciebie, użyj filmów jako punktu wyjścia, rozplanuj swój pokój i wprowadź poprawki w jednym lub drugim kierunku, aby uniknąć małych kafelków w pobliżu tych przeszkód.

Krok 2 – Zainstaluj kanał L.

jak zainstalować sufit podwieszany za pomocą tych kanałów L.
Oto ładnie ukośny kanał L na zewnętrznym rogu. Podczas nauki montażu sufitu podwieszanego poświęć dodatkowy czas na poprawienie tych narożników.

Czas zabrudzić sobie ręce. Określ spadek, z którym będziesz się poruszać, i zmierz wokół obwodu pomieszczenia w dół od legarów podłogowych. Zaznacz położenie słupków ściennych i za pomocą wkrętów do płyt kartonowo-gipsowych samoprzylepnych przykleić kanał L do ściany.

Narożniki wewnętrzne są proste – albo nakładają się na dwie części, albo łączą je ze sobą. Narożniki zewnętrzne można podobnie łączyć ze sobą, ale aby nadać im ostrzejszy wygląd, nałożyłem je na siebie i przyciąłem jeden pod kątem 45 stopni, aby uzyskać wygląd ściętego narożnika.

Krok 3 – Zainstaluj kanał T.

Główny T biegnie prostopadle do legarów stropowych. Umieść swój pierwszy główny element kanału T w odstępie od ściany, zgodnie z układem siatki.

Te fragmenty kanału będą podparte na obu końcach przez kanał L i będą wsparte w środku przez oczka i drut w odstępach około 2-4 stóp od siebie. Odpowiada to mniej więcej co drugiej lub co trzeciej belce stropowej.

Gdy drut będzie luźno poprowadzony przez kanał i oczka, następnie sprawdź, czy kanał jest wypoziomowany. Jedną z dobrych strategii jest przeciągnięcie sznurka od ściany do ściany zgodnie z kanałem L. Następnie mocno pociągnij poszczególne przewody, aby dopasować kanał T do sznurka. Owiń drut wokół siebie, aby nie zwisał ani nie poluzował się pod wpływem ciężaru płytki. Wypłucz i powtórz ten proces z kanałem T oddalonym od siebie o 4 stopy, aż cały kanał będzie w górze.

Krok 4 – Zainstaluj Cross Ts

Instalacja Cross T jest bardzo prosta. Przepraszam, zła gra słów. Musisz zatrzasnąć 4-stopowe krzyżaki. Ponownie, jeśli używasz płytek 2×2, 2 stopy przecinają się również w kształcie litery T. Najłatwiej jest zrobić to na raz, aby instalacja przebiegła sprawniej. Zacznij od pełnych T, a po zakończeniu przejdź do krawędzi. Zmierz i przytnij każdy T na wymiar. Zawsze wycinaj fazę na końcu ściany, aby uniknąć kolizji ze ścianą.

W trakcie, wrzuć kilka pełnych płytek, aby wyrównać siatkę. Zdecydowanie zrób to przed przycięciem krawędzi płytek, aby siatka była całkowicie kwadratowa.

wyciąć światło sufitowe
Oto jedna z moich sufitów podwieszanych z wycięciem na wpuszczane światło. To było zanim zainstalowałem lekkie wykończenie.

Po zainstalowaniu wszystkich T, upuść wszystkie pełne płytki i przejdź do elementów krawędzi. Zmierz i wytnij również te.

Jeśli kupiłeś płytki z odsłonięciem, najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnego cięcia jest najpierw przycięcie płytki do odpowiedniego rozmiaru i umieszczenie jej na miejscu. Następnie zdobądź płytkę wzdłuż krawędzi, usuń płytkę i wytnij bruk. Można to dość dokładnie wykonać ręcznie i patrząc na głębokość cięcia. Po 1 lub 2 cięciach przyzwyczaisz się do tego.

Wykonaj specjalne cięcia dla innych zakłóceń (oświetlenie kropelkowe, czujniki dymu itp.).