Czy moje dziecko musi odwiedzić ginekologa?

poniedziałek 19 kwietnia, 2021 |
Czy moje dziecko musi odwiedzić ginekologa?

Rodzicowi może być trudno przyznać, że Twoje dziecko dorasta i dojrzewa. Wydaje się, że czas płynie tak szybko – kusi, by chcieć trzymać je blisko i jak najdłużej utrzymywać młodość. Jednak jeśli chodzi o opiekę medyczną i rosnące ciała, czas nie czeka. Twoje dziecko może potrzebować opieki ginekologicznej wcześniej niż myślisz.

„Wstępna wizyta profilaktyczna w zakresie profilaktyki reprodukcyjnej umożliwia pacjentowi i ginekologowi nawiązanie relacji „Jest to czas, w którym lekarz udziela porad na temat zdrowych zachowań i obala mity i obawy związane ze zdrowiem”.

Kiedy młoda kobieta dojrzewa, może mieć obawy wykraczające poza to, co zwykle zajmuje się jej pediatra, ale może nie być gotowa na wizytę u dorosłego ginekologa. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem może być ginekolog specjalizujący się w ginekologii dziecięcej i młodzieżowej. W wielu przypadkach ginekolog spędza większość pierwszej wizyty na rozmowie z nową pacjentką, aby zrozumieć jej obawy. Wizyta ta rzadko obejmuje wewnętrzne badanie miednicy i nie obejmuje badania cytologicznego, wykona je ginekolog dziewczęcy warszawa.

„Wizyta będzie obejmowała również omówienie cyklu miesiączkowego pacjentki. Jeśli cykl pacjenta rozpoczął się, zanim po raz pierwszy spotkał się z lekarzem, powinien śledzić go w kalendarzu i przynosić na wizytę z nim ”. „Cykl miesiączkowy pacjentki jest dla ginekologów ważnym sygnałem do śledzenia i monitorowania. Identyfikacja nieprawidłowych wzorców menstruacyjnych może zapewnić wczesną identyfikację przyszłych problemów zdrowotnych ”.

Kiedy jest czas na wizytę u ginekologa?

Oprócz wizyty u ginekologa na początku okresu dojrzewania, są też inne sytuacje, gdy młoda kobieta może potrzebować umówić się na wizytę. W takich przypadkach zalecenie prawdopodobnie wyda jej pediatra. Pomoc obejmuje również leczenie nadżerki w Warszawie.

Dorastający ginekolog zajmie się takimi kwestiami, jak:

Opóźnione dojrzewanie i opóźniony rozwój seksualny
Problemy z miesiączką i bolesne skurcze miesiączkowe
Torbiele jajników
Zespół policystycznych jajników
Nieprawidłowości sromu
Upławy i infekcje pochwy
Choroby i leczenie przenoszone drogą płciową
Hirsutyzm lub nadmierny wzrost włosów typu męskiego
Endometrioza
„Pacjenci zwykle odwiedzają swojego ginekologa tylko raz w roku, ale czasami może to być częstsze w zależności od ich stanu” – mówi ginekolog. „Ważne jest, aby młode kobiety odwiedzały ginekologa przynajmniej raz w roku, ponieważ ich potrzeby i ciała będą się zmieniać w okresie dojrzewania”.

Pomaganie młodym kobietom w zadbaniu o swoje zdrowie

Inną korzyścią płynącą z wizyty u dorastającego ginekologa jest to, że pomaga to przygotować grunt pod dobre zdrowie przez całe życie. Uczy młodą kobietę, jak podejmować decyzje dotyczące opieki medycznej w okresie jej życia, kiedy zazwyczaj ma wsparcie rodziny lub opiekunów.

Spotkanie z ginekologiem w wieku młodzieńczym pomaga im poczuć komfort w zadawaniu pytań dotyczących osobistych problemów bez poczucia wstydu i wstydu.

„Opowiadam się za tym, aby rodzice i ich dzieci prowadzili ze sobą otwarty dialog, aby mogli dzielić się swoimi uczuciami i obawami”

Jeśli uważasz, że wizyta u ginekologa odniosłaby korzyści Twojemu dziecku, porozmawiaj ze swoim pediatrą o poradę i zalecenia.