6 rzeczy, które należy wiedzieć przed wymianą baterii kuchennej

środa 29 września, 2021 |
6 rzeczy, które należy wiedzieć przed wymianą baterii kuchennej

Czy Twoja stara bateria kuchenna widziała lepsze czasy? Niezależnie od tego, czy Twój kran przecieka, czy jest po prostu przestarzały, wymiana baterii kuchennej jest jednym z najpopularniejszych projektów „zrób to sam” w wielkim planie pełnej renowacji kuchni.

Niestety, nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje, zamieniając stary kran chromowany na ten z modnym wykończeniem ze szczotkowanego niklu. Całe zadanie wymiany może przebiegać bez żadnych problemów, ale ponieważ konfiguracja kranu (i warunki pod zlewem) są różne, istnieje prawdopodobieństwo, że w trakcie tego procesu natkniesz się na jakiś problem. Wiedząc, czego się spodziewać – i co może się nie udać – możesz uniknąć typowych pułapek i rozpoznać, kiedy nadszedł czas, aby rzucić ręcznik i wezwać hydraulika. Tutaj przedstawiliśmy sześć niezbędnych kwestii, zanim zaczniesz wymieniać baterię w kuchni. W razie problemu pomże http://hydraulik.krakow.pl/.

Niektóre prace lepiej pozostawić profesjonalistom
Uzyskaj bezpłatne, niezobowiązujące wyceny od licencjonowanych hydraulików w Twojej okolicy.
ZNAJDŹ PROFESJONALISTÓW TERAZ

1. Zawsze wyłączaj wodę przed wymianą baterii kuchennej.
Zanim prace rozpoczną się na dobre, będziesz musiał odciąć dopływ wody do istniejącego kranu. W większości przypadków jest to bardzo proste, wystarczy przekręcić zawory On/Off znajdujące się na przewodach doprowadzających ciepłą i zimną wodę (podłączonych do spodu kranu) do pozycji „OFF”, używając tylko palców.

Jeśli Twój kran ma co najmniej kilka lat, nie jest niczym niezwykłym, że zacinają się lub zardzewiały zawory, co praktycznie uniemożliwia ich ruszenie. Podgrzanie zaworu za pomocą suszarki do włosów często powoduje poluzowanie zaworu na tyle, że można go zamknąć. Alternatywnie użyj szczypiec zaciskowych, aby chwycić zawór i delikatnie ustawić go w pozycji wyłączonej. Należy jednak pamiętać, że nadmierne ciśnienie przy skręcaniu może spowodować uszkodzenie zaworu i/lub przewodu zasilającego, co spowoduje wytryśnięcie wody i zalanie szafki, opisano to na stronie http://hydraulik-krk.pl/. Z tego powodu, przed próbą poluzowania zablokowanego zaworu odcinającego, dobrze jest zamknąć główny zawór wody w domu (często znajduje się on w piwnicy lub przestrzeni podziemnej, gdzie linia wodna wchodzi do domu).

Jeśli nie możesz zlokalizować głównego zaworu, zawsze możesz użyć szczypiec, aby zakręcić wodę na liczniku (znajdującym się na twoim podwórku pod małą pokrywą przypominającą właz).

6 rzeczy, które należy wiedzieć przed wymianą baterii kuchennej

2. Usunięcie starego kranu jest często trudniejsze niż się wydaje.
Po odcięciu wody wyjęcie starego kranu jest kwestią poluzowania nakrętek, które utrzymują go na miejscu (pod zlewem), a następnie wyjęcia kranu z otworów. Niestety ten krok można łatwiej powiedzieć niż zrobić. Przestrzeń pod zlewem, do której przymocowany jest kran, jest często wąska, a ze względu na położenie jest czarna jak smoła. Będziesz potrzebować mocnego światła roboczego do oświetlenia obszaru i klucza nastawnego do poluzowania nakrętek.

 

Podobnie jak zawory odcinające, nakrętki mocujące kran mogą się zakleszczyć lub zardzewiać. Jeśli napotkasz ten problem, spróbuj usunąć jak najwięcej korozji za pomocą szczotki drucianej, a następnie spryskaj nakrętki olejem penetracyjnym, takim jak Liquid Wrench (dostępny w Amazon ), aby pomóc w rozpuszczeniu korozji. Zanim olej zacznie działać, może minąć od 30 minut do nocy. Jeśli spróbujesz ponownie poluzować nakrętki kluczem i nadal się nie obracają, trzeba je będzie odciąć piłą szablastą lub piłą do metalu. Niektórzy majsterkowicze decydują się w tym momencie na wezwanie hydraulika .

3. Oszczędź bolące plecy za pomocą złomu sklejki.
Ze wszystkich projektów naprawczych, które możesz wykonać w swoim domu — nawet takich, jak malowanie listew przypodłogowych, w których musisz się zginać i pochylać lub czyszczenie rynien, w których musisz się wspinać i rozciągać — niewiele z nich jest tak niewygodnych, jak próba wślizgnięcia się do środka ograniczona przestrzeń pod zlewem kuchennym. Oprócz wczołgania się do szafki, aby zobaczyć, gdzie kran jest przymocowany do blatu, leżysz również na nierównej powierzchni: wewnętrzna podłoga szafki jest zwykle o kilka cali wyższa niż podłoga w kuchni, więc plecy muszą się wykrzywić do różnicy, która nigdy nie jest dobra.

Małym trikiem na złagodzenie dyskomfortu jest włożenie do szafki małego arkusza sklejki . Prześcieradło powinno być wystarczająco wąskie, aby zmieściło się w otworze drzwi, ale wystarczająco szerokie, aby można było na nim leżeć, i wystarczająco długie, aby utrzymać plecy i tył. Użyj sześciu do ośmiu puszek z farbą (lub puszek podobnej wielkości) do podparcia końca arkusza sklejki, który rozciąga się do kuchni – to powinno dać ci płaską powierzchnię, na której możesz leżeć podczas wymiany kranu.

 

4. Poznaj swoje ograniczenia.
Czasami po prostu nie możesz zaklinować się wystarczająco głęboko pod zlewem, aby mieć wyraźną ścieżkę do nakrętek utrzymujących stary kran na miejscu. Kiedy wydaje się, że będziesz musiał usunąć dodatkowe instalacje, takie jak syfon zlewowy lub wywóz śmieci, to, co powinno być dwugodzinną pracą związaną z wymianą kranu, może szybko przekształcić się w cały weekendowy projekt hydrauliczny. Jeśli nie masz doświadczenia w zakresie hydrauliki, często lepiej zadzwonić do hydraulika, niż próbować usunąć, a następnie ponownie zainstalować dodatkowe elementy hydrauliczne.

 

6 rzeczy, które należy wiedzieć przed wymianą baterii kuchennej
m

5. Wybierz odpowiednią baterię zastępczą.
Zanim udasz się do centrum majsterkowania, aby kupić kran oparty po prostu na jego kształcie i wykończeniu, poznaj swój obecny sprzęt do zlewu. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest wyjęcie go: Po wyjęciu starego kranu możesz zanotować liczbę otworów w zlewie i odległość między środkiem otworu skrajnego po lewej stronie a środkiem otworu po prawej stronie . Jest to znane jako pomiar „na środku (OC)” i jest standardem przemysłowym do pomiaru otworów zlewów. Rzeczywista średnica otworów nie ma znaczenia. Instalacja kranu zamiennego przebiegnie najpłynniej, gdy wybierzesz taki, który pasuje do tej samej konfiguracji otworów. Dodatkowo, po usunięciu starego kranu, możesz go nawet zabrać ze sobą, aby upewnić się, że uzyskasz dokładne dopasowanie.

Typowy kran kuchenny z dwoma uchwytami instaluje się na zestawie trzech otworów, przy czym dwa zewnętrzne otwory są oddalone od siebie o osiem cali. Aktualizacja do stylowej baterii z jednym uchwytem, ​​która wymaga tylko jednego otworu do zainstalowania, gdy masz trzy, jest nadal możliwa. W tym celu musisz kupić oddzielną płytę podstawy, zwaną „płytą rozety”, która pasuje do wykończenia nowego kranu i rozciąga się na tyle długo, aby zakryć nieużywane otwory.